Bravúros teljesítménnyel, elszántan küzdve szerezte meg a második helyet a miskolci Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium III. korcsoportos fiú röplabdacsapata 2026. május 13-án Kunhegyesen megrendezett országos elődöntőben.
A csapat felkészítő testnevelője, Kajtor Csaba tanár úr nagy elismeréssel nyilatkozott diákjai teljesítményéről: "A négycsapatos, rendkívül erős mezőnyt felvonultató tornán a jezsuitás fiatalok minden várakozást felülmúltak. A csapat gerincét adó diákok zöme ugyanis nem igazolt röplabdás: a miskolci keretben mindössze két igazolt röplabdás szerepelt.
Ennek ellenére a fiúk olyan hihetetlen csapategységről és küzdőszellemről tettek tanúbizonyságot, amelyre az egész iskola büszke lehet. A döntőbe jutásért folyó küzdelemben esélyt sem adtak a mindszenti iskola csapatának.
A döntőben végül, a házigazda tavalyi országos bajnok Kunhegyes csapatával szemben maradtak alul a fiaink, ahol a hazaiak hatalmas testi fölénye és komoly fizikai dominanciája miatt a mérkőzés Dávid és Góliát küzdelméhez hasonlított."
Gratulálunk a fiúknak a kiemelkedő eredményhez!
Csapattagok: Bella Botond, Czipó Bence József, Györfi Kristóf, Györfi Máté, Jánosi Zalán, Koncsol Kolos Félix, Lőcse Benedek, Nyircsák Péter, Zagyvai Hunor