Iskolánk adott otthont 2026. május 18-án a III. korcsoportos leány röplabda országos elődöntőnek. A tét hatalmas volt: a négy csapatos torna győztese kivívhatta a jogot az országos döntőben való szereplésre. A Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium ebben a tanévben valóságos sporttörténelmet írt röplabda sportágban: az V–VI.korcsoportban, a IV. korcsoportban és most a III. korcsoportban is országos döntőbe jutottak a leány csapatok ebben az évben.
Kajtor Csaba felkészítő testnevelő szakmai értékelése:A JEZSU-s lányok teljesítették ezt a célt, ezzel pedig végérvényesen felkerült az iskola a hazai röplabdázás térképére. Rendkívül erős mezőny gyűlt össze az elődöntőre, hiszen a tavalyi diákolimpiai bajnok szolnoki, valamint újpesti és dunakeszi kiváló iskolai csapatai érkeztek Miskolcra.A JEZSU csapata elsőként a Dunakeszi együttesével csapott össze a fináléba kerülésért. Egy rendkívül izgalmas, feszült mérkőzésen a lányok végig koncentráltan játszottak, és kiváló teljesítménnyel, 3:1 arányban arattak győzelmet. A másik ágon igazi dráma zajlott: az újpestiek óriási csatában, a rövidített döntőszettben, 3:2-re tudtak diadalmaskodni a szolnoki iskola ellen.A mindent eldöntő aranymérkőzésen a Jezsu és az Újpesti Csokonai Vitéz Mihály Általános Iskola és Gimnázium ellen lépett a pályára. A találkozó az elsőlabdamenettől az utolsóig végig kiélezett, magas színvonalú és feszült játékot hozott. A hazai pálya előnyét és a hatalmas szívüket kihasználva a Jezsus lányok bírtákjobban a végjátékot, és nagyszerű játékkal két vállra fektették az újpesti csapatot.
Ezzel a győzelemmel a III. korcsoportos lányok bejutottak az országos döntőbe, ahol az ország legjobb nyolc csapata között küzdhetnek meg a bajnoki címért. Csapattagok: Babik Véda, Demeter Bella Luca , Juhász Mira Hanga, Kanyok Eszter, Karczag Kira Jázmin, Késmárky Nóra Rege, Kókai Flóra, LengelingAlexa Flóra, Ludnik Luca, Ragályi Boglárka, Újj Tímea, Veres Csenge. Felkészítő testnevelő: Kajtor Csaba tanár úrGratulálunk a lányoknak és a döntőhöz pedig sok sikert kívánunk!