Hogyan válaszolnak a szerzetesi iskolák a 21. század valóságára? A magyar szerzetesi iskolák képviselői, valamint európai szerzetes és laikus pedagógusok, vendég előadók részvételével tartottak konferenciát a Sapientia Szerzetesi Hittudományi Főiskolán, november 20-án.
A szerzetesrendek - piaristák, ciszterciek, ferencesek, szaléziak, Boldogasszony Iskolanővérek és más rendek képviselői valamennyien rendi karizmájuk 21. századi alkalmazásáról számoltak be.
P. Holczinger Ferenc SJ igazgató és Dr. Demjén Péterné Rivasz-Tóth Kinga lelkiségi és ethosz igazgatóhelyettes “A szerzetesi oktatás értékei és válaszai a 21. században” című előadásukban a jezsuita oktatás értékeit, kihívásait és jó gyakorlatait mutatták be.
Beszámoltak az 500 éves, ám mindig innovatívan, az adott kor kihívásaira válaszul megújulni tudó Szent Ignác-i pedagógiáról, az iskola „lelkiségi alapú nevelési programjának” gyümölcseiről, a kihívásokról, valamint a diákok teljesítményét és lelki fejlődését elősegítő projektekről, a teljes, másokért élő ember neveléséről, és az ezzel kapcsolatos jó gyakorlatokról. Részletesebben szó esett arról, hogyan építik be a JEZSU pedagógusai az önreflexió gyakorlatát a diákok mindennapjaiba.
A november 20-i egész napos konferenciáról a Magyar Kurír cikkét IDE kattintva olvashatjuk.