A JEZSU Könyvtár könyvtárpedagógiai programjának részeként idén is megrendezésre került a hagyományos könyvtárhasználati vetélkedő. A 2024/25-ös tanév jelmondata: „Tolle lege! – Vedd és olvasd!”, ezért az irodalmi és könyvtárhasználati vetélkedő témája a Biblia volt, két korcsoportnak (5-6 és 7-11. évfolyam). A feladatlapot legügyesebben kitöltő diákok jutalomkiránduláson vettek részt Budapesten.
Minden évben jutalomként az ország egy újabb könyvtárát keressük fel az idén az úti célunk a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár, Budapest közkönyvtára volt. Itt nagy örömmel és szeretettel fogadtak minket. Könyvkereső „BOOKlászó” foglalkozást tartottak amelyen bemutatták a könyvtár tereit, használatát és a diákok aktivizáló könyvkeresős programon vehettek részt.
A budapesti központi közkönyvtár épületetét a Wenekheim család építtette 1889-ben. 1989-ben az épületet visszaállították eredeti állapotába; az olvasótermekbe lépve ezt láthatjuk ma is. Meseszép, lélegzetellátóan szépek a termek.
A diákok többen megjegyezték :”IIyen szép könyvtárban még nem jártunk.”
A 8 szintes épületnek csak néhány szintjét látogathattuk meg. A földszinten új szolgáltatás a Böngészde tér, itt azokat a sikerkönyveket gyűjtötték ide, melyeket leggyakrabban kölcsönöznek ki. E a könyvek csak két hétre kölcsönözhetők. Itt feladatot kaptak a diákok, melyet ügyesen megoldottak.
A könyvtár után a közelben lévő Jezsuita szigetet, a Párbeszéd Házat és a Jézus Szíve Jezsuita templomot néztük meg. Rövid időre megálltunk a Úti Boldogasszony festmény előtt. Jezsuita diákként jó, ha tudjuk hol is találjuk ezeket a helyeket.
Pihenőként a Nemzeti Múzeum kertéjében található fagyizóban ültünk le.
Utunk további állomása a Petőfi Irodalmi Múzeum volt, ahol a magyar irodalmi örökség minél teljesebb körű gyűjtése és feltárása zajlik. A múzeum jelmondata: „Több, mint Petőfi; több, mint irodalom; több, mint múzeum!”
Végül a Múzeummal összeköttetésben lévő Károlyi- kertbe mentünk, melyet két éve adtak át a városnak.
Kicsit eltörődve, de szerencsésen hazaérve újabb ismeretekkel lettünk gazdagabbak.
A kirándulás az iskolai alapítvány támogatásával valósult meg. Köszönet érte!
Az utazó diákok: Sántha Kamilla, Dovák Soma, Cseh Dávid, Mindszenti Áron, Szabó Ákos, Tóth Júlia, Sztrapkó Kristóf, Tóth Szabolcs, Sipeki Gábor, Balogh Léda, Nyírcsák Eszter
Kísérő pedagógus, a vetélkedő és a program szervezője: Marincsákné Nagy Ildikó könyvtáros