Hungary, 3529 Miskolc Fényi Gyula tér 2-12

Klímaváltozás diákjaink és az UNESCO szemével

A Fenntarthatósági témahét után az UNESCO küldöttsége érkezett, hogy fültanúja legyen diákjaink lenyűgöző prezentációinak a klimapaleontológiai kutatások izgalmas világáról. Vajon mit szóltak a nemzetközi szaktekintélyek a diákok angol nyelvű előadásaihoz és a Szent István barlang titkaihoz? Tarts velünk, és kiderül! 

A Fenntarthatósági témahét folytatásaként az UNESCO képviselői látogattak el iskolánkba, hogy meghallgassák diákjaink prezentációját és folytassák a klimapaleontológiai kutatások ismertetését. 

Diákjaink angol nyelvű előadása után a diákok feladatlapot töltöttek ki és szakmai beszélgetést folytattak az UNESCO képviselőivel. (Fotók)

Czagáné Iván Noémi tanárnő beszámolója:

Május 29-én, csütörtökön Dr. Soós Gábor UNESCO Magyar Nemzeti Bizottságának képviselője, Leticia Ramirez Diarte a paraguayi UNESCO képviselője és Jing Fang a  Velencei UNESCO képviselője járt iskolánkban, hogy beszélgessenek egy korábban, a fenntarthatósági témahéten lezajlott projekt témájáról. 

Előadóink Szarka Zille Szonja és Visnyovszky Balázs a 9. Pamplona tanulócsoport tagjai, ahol kiemelt figyelmet fordítanak a biológia, kémia és matematika tantárgyaknak. Zille angol nyelven tartott előadása a klímaváltozásról és annak következményeiről, illetve Balázs prezentációja a Szent István barlangban végzett klíma-paleontológiai kutatásokról, lenyűgözte vendégeinket. Az osztálytársak feladatlapot kaptak, melyet az elhangzottak alapján töltöttek ki. A találkozó szakmai beszélgetéssel folytatódott angol nyelven. 

Vendégeink voltak:
Dr. Soós Gábor UNESCO Magyar Nemzeti Bizottsága
Leticia Ramirez Diarte, paraguayi UNESCO képviselete
Jing Fang projektellenőr, Velencei UNESCO

A találkozó nem jöhetett volna létre  Dr. Kereskényi Erika a Geopark szakmenedzsere nélkül. A gyerekek felkészülését Czagáné Iván Noémi a természettudományos munkaközösség vezetője támogatta.

  • Találatok: 434